Georgian Cuisine in Turkey

Menümüz

Gürcü Kafe, Çoruh Vadisi ve Kafkasya‘nın eşsiz lezzetlerini sofranıza getiriyor, geleneksel lezzetleri yeniden yorumluyor ve günlük hayatımıza uyguluyor… Ayrıca Gürcü Kafe’de tatmış olduğunuz lezzetleri evinizde veya işyerinizde pişirmek için Gürcü Market‘ten temin edebilirsiniz.

See MENU & Order

HİNKALİ
(Gürcü Mantısı)

1 Porsiyon 5 Adet pişmiş Hinkali (Khinkali)

BORJOMİ

Gürcistan’da yerin 8000m altından çıkan zengin mineralli maden suyudur. 130 yıl önce keşfedilmiş olup Sovyet ülkelerinin en prestijli maden suyudur. Sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelir.

NABEGHLAVİ

Gürcistan’da doğal kaynakta çıkan yüksek mineralli maden suyudur. İnce bir tada ve eşsiz iyileştirici özelliklere sahiptir. Kronik mide, böbrek ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

MOHRAKULİ

Artvin Şavşat’tan doğal yayla tereyağı ve peyniri ile hazırlanır. Coğrafi işaretli bu peynirin tane tane haline “PŞVNİLA” denir. Dünyadaki sayılı Mayasız peynirlerden biridir. Mayazsız fermente olduğu için probiyotik özelliği bulunduğu için çok sağlıklıdır.

PENOVANİ

Özenle ince açılan yufkanın her katı yağlanıp katlanıyor, ortasına İmeruli peyniri serpiliyor ve fırında pişiriliyor. Gürcistan’da “Penovani Haçapuri” denilmektedir.

ZANDUKELİ

Gürcistan’dan gelen otantik gazlı içecek. Eşsiz lezzetleriyle Armut ve Tarhun Suyu, Gürcü Limontası olarak da bilinir. (Alkol içermez)

ZİPİA

Süt, Mısır Unu ve Köy Tereyağı ile hazırlanmaktadır. Faydalı ve sağlıklı bir tava yemeğidir. Çocuklar için mama özelliği taşımaktadır. Doğal beslenmeyi tercih edenler için çok sağlıklı bir yemek…
Merhaba-Gamarjoba, siparişini alayım :)